Mieke Vogels wil actie van minister Crevits voor het kruispunt ‘De tank’

DSC09273

Heb je het kruispunt’ de tank’ van de A12, de VIIe Olympiadelaan, de Jan de Voslei en de Jan Van Rijswijcklaan te voet of met de fiets al overgestoken? Heel onveilig. De scholieren en leerkrachten van de vele scholen in de omgeving protesteren heel terecht. Groen! districtsvoorzitter Hugo Van Dienderen, Bert Weyts van Groen! Wilrijk en Jong Groen! voorzitter Ivo Van Ginneken kwamen hun steun betuigen.

Loze beloften
Op 6 oktober 2005 voerde de Fietsersbond al actie aan dit kruispunt. De toen bevoegde minister van openbare werken, Kris Peeters, kondigde ingrepen op korte termijn aan gezien het zeer dringende karakter en dit in afwachting van een volledige hertekening van het kruispunt. Daarbij zou op de eerste plaats aandacht gaan naar voetgangers en fietsers. Vier jaar later is blijkbaar geen korte termijn voor de minister, intussen al Vlaams minister-president.

Mieke Vogels
Daarom stelde Mieke als Vlaams volksvertegenwoordiger de huidige minister van openbare werken Crevits de volgende vragen:
"Waarom werden de in 2005 en 2006 korte termijnaanpassingen van het kruispunt ‘De tank’ niet uitgevoerd ?
Worden deze aanpassingen nog uitgevoerd zo ja, wanneer ?
Zijn de budgetten voor deze korte termijnaanpassing in de begroting ingeschreven?
Wordt er momenteel gewerkt aan de definitieve heraanleg van het kruisput ‘De tank’ ?
Zo ja, zijn hiervoor kredieten voorzien in de begroting 2009 of de meerjarenbegroting voor de komende legislatuur?"

PS. Ilse Van Dienderen snijdt de zaak aan in de districtsraad en Freya Piryns in de gemeenteraad. Maar het is de CD&V minister die bevoegd is.

Hier een fotoreeks van de actie.

Groepen :