Twee grote eiken blijven dankzij Groen
27 September 2026
Elke geredde volwassen boom maakt een verschil voor de leefkwaliteit van de buurt.
Dankzij volgehouden inspanningen van het districtsbestuur en bijkomend overleg met de stad blijven twee waardevolle bomen extra behouden in de Te Couwelaarlei. Daarvoor komt ter hoogte van de huisnummers 37 en 75 een middeneiland. Ook de grote waardevolle boom aan de bibliotheek blijft staan. Groen Deurne trok daarbij consequent de kaart van boombehoud.
"Wie vandaag door de wijk wandelt, voelt het verschil tussen een straat met volwassen bomen en een straat zonder," zegt districtsschepen voor Openbaar Domein Karen Maes (Groen). "Zeker nu zomers steeds warmer worden, moeten we elke kans grijpen om bestaande bomen te bewaren."
"Het oorspronkelijke ontwerp lag vast en liet weinig ruimte," vervolgt Maes. "Maar we konden ons er niet bij neerleggen dat die bomen gerooid zouden worden. Daarom hebben we gezocht naar wat nog wél mogelijk was."
"Elke geredde volwassen boom maakt een verschil voor de leefkwaliteit van de buurt," stelt fractieleider Mathijs Post (Groen). "Twee bomen is misschien geen grote overwinning op papier. Maar het is 300 vierkante meter schaduw die blijft. Op een snikhete dag voelt het daaronder tot vijftien graden koeler."
Groen blijft er ook in de toekomst op aandringen om bij heraanlegprojecten maximaal in te zetten op het behoud van bestaande bomen en een klimaatbestendige publieke ruimte.